ul. Panny Marii 3/6, 87-100, Toruń, Polska
(+48) 605 573 344
biuro@adwokatkaminski.pl

Prawo spadkowe

Jakub Kamiński

Dziedziczenie ustawowe i testamenty

Przyjęcie i odrzucenie spadku

Sukcesja prawna przedsiębiorców

Sprawy o stwierdzenie nabycia spadku

Podział spadku

Sprawy o zachowek

Wydziedziczenie i uznanie spadkobiercy za niegodnego

Sporządzenie spisu inwentarza i wykaz inwentarza

Zabezpieczenie spadku

Uchylenie się od skutków prawnych złożonego pod wpływem błędu oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku

Otwarcie i ogłoszenie testamentu

Ustanowienie kuratora spadku

 

Kancelaria zajmuje się doradztwem w zakresie prawa spadkowego. Jeżeli musisz uregulować sprawy spadkowe? odziedziczyłeś spadek po osobie bliskiej? Otrzymałeś spadek w testamencie? Zostałeś spadkobiercą lub też zamierzasz występować o zachowek?

Kancelaria zajmuje się kompleksowym regulowaniem spraw spadkowych.

Kwestie dotyczące spadku należy wyjaśniać możliwie jak najszybciej. Dzięki temu można zabezpieczyć majątek spadkowy i w większości przypadków skorzystać ze zwolnienia od podatku od spadków. Oczywiście należy podjąć decyzję czy spadek się przyjmuje czy też odrzuca. Oświadczenie w tej kwestii można złożyć w ciągu pół roku. Termin początkowy jest zależny od tego, kiedy dowiedzieliśmy się o tytule powołania do spadku, ale należy przyjmować, że najczęściej jest to termin równoznaczny z datą otwarcia spadku.

Kancelaria od 2010 roku zajmuje się doradztwem w sprawach spadkowych. Dzięki temu możemy przeprowadzić Cię przez meandry prawa spadkowego, które nie należy do najprostszych, a na przestrzeni ostatnich lat pojawiały się zmiany wpływające na zasady dziedziczenia. Adwokat pomoże Ci zrozumieć Twoją sytuację prawną i może doradzać na bieżące w toku całej procedury spadkowej.

Jeżeli interesują Cię kwestie prawa spadkowego – zadzwoń pod numer +48 605 573 344 lub 56 621 00 51

 

Jeżeli odziedziczyłeś spadek w Toruniu lub okolicach, a przebywasz za granicą, może Ci pomóc dzięki poradom on-line. Wystarczy kilka kroków, aby wyjaśnić Twoją sytuację.

 

Jak zacząć

Kiedy wiesz już, że czeka Cię sprawa spadkowa lub też chciałbyś wyjaśnić kwestię dotyczącą przyszłego dziedziczenia, możemy wyjaśnić Ci zasady dziedziczenia jakie funkcjonują obecnie w Polsce.

Kiedy przejmujesz spadek w Toruniu lub na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jesteśmy w stanie asystować Ci przy całej procedurze, która obejmuje nawet kilka postępowań sądowych.

 

Czego potrzebujesz

Każdy klient jest przyjmowany na konsultację adwokacką niezależnie od posiadanych dokumentów. Warto jednak zawczasu przygotować dokumenty stanu cywilnego, testamenty itd.

 

Pełnomocnictwo

Kiedy skorzystasz z porady prawnej, wówczas możemy ustalić zasady współpracy. Jeżeli rozwiążemy Twój problem bez konieczności prowadzenia spraw sądowych, wówczas ponosisz jedynie koszt porady prawnej.

 

Zakres porad prawnych

Porady udzielane są w kancelarii adwokackiej adwokata Jakuba Kamińskiego i dotyczą zarówno zasad dziedziczenia, formułowania pism i dokumentów, w tym kluczowych – testamentów, jak też procedur związanych z otwarciem spadku, składaniem oświadczeń spadkowych, postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, spraw o zachowek, działu spadku, spisu inwentarza, zabezpieczenia spadku, zarządu spadkiem itp.

 

Akty prawne

Stosujemy przede wszystkim prawo polskie, w tym Ustawę – Kodeks cywilny. Księga czwarta spadki ale także inne ustawy i rozporządzenia stosowane przy sprawach spadkowych.

 

Obszar działania

Kancelaria ma siedzibę w Toruniu. Naszymi klientami są osoby z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Co oferujemy

Rzetelność jest naszą dewizą. Możesz oczekiwać, że Twoja sprawa zostanie właściwie potraktowana. Otrzymasz niezbędną informację.

 

Koszty spraw spadkowych

Cennik zależny jest od rodzaju usługi. Oferujemy klientom możliwość zapłaty za usługi w formie gotówkowej lub też bezgotówkowej.